piątek, 5 sierpnia 2011

Sukienka z żuka (odc. 2)


Mój mąż narzeka, że spodziewał się czegoś innego widząc wstępny projekt. No cóż ma trochę racji - pewnie to za sprawą tiulu, którego nie było na rysunku, ale o którym wspominałam w opisie. No i zapięcie miało być z przodu, ale koniec końców stwierdziłam, że korzystniej będzie zrobić je  na plecach. To moja pierwsza spódnica z doszywanym do podszewki tiulem - okazuje się, że to nie jest wcale takie trudne, i była to dla mnie taka rozgrzewka przed montowaniem tiulu w sukni ślubnej. Myślę, że w najbliższym czasie napiszę posta, w którym zaprezentuję "krok po kroku" jak to zrobić. Cały czas się dużo uczę. Czasem nauka na swoich błędach bywa frustrująca, ale jest też skuteczna:) - jakkolwiek zastanawiam się, by zaoszczędzić czas i niepotrzebne nerwy osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodą z szyciem - nad jakimiś tutorialami właśnie. Na pewno zamieszczę posta nt doszywania tiulu, myślałam też nad czymś podstawowym jak skracanie spodni, zwężanie odzieży, poszerzanie spodni, pasek w spodniach, spódnicy, łączenie sukienki  podszewką...itd...dużo tego jest. Proszę w komentarzach lub na maila o sugestie, propozycje czego chcielibyście się dowiedzieć.


4 komentarze:

  1. no i nie naczekałam się:) fajna! ale też inaczej sobie wyobrażałam patrząc na projekt:D jestem wszystkimi (dwoma) rękoma za tutorialami! Szczerze mówiąc przyda mi się wszystko. Jeśli miałabym sobie czegoś zażyczyć to pokazanie krowie na miedzy jak się wdaje rękawy i jak się robi zamek z przodu w spodniach. ja w charakterze krowy, rzecz jasna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z tymi rękawami i zamkami to nie jestem chyba mistrzynia, ale jakoś sobie radzę, więc myślę, że przy okazji szycia jakichś spodenek porobię zdjecia z "procesu twórczego" i spróbuję je przystępnie opisać

    OdpowiedzUsuń
  3. Każde wskazówki i porady mile widzane:) Z przyjemnością obejrzę każdy tutorial, więc do dzieła:))

    OdpowiedzUsuń